تبلیغات
wellcome(دوستای گلم نظر یادتون نره )
wellcome(دوستای گلم نظر یادتون نره )
با تو وفا کردم تا به تنم جان بود عشق و وفا داری با تو ندارد سود 
قالب وبلاگ
نویسندگان
 

چگونه از زندگی لذت ببریم!
لطفا" جهت مطالعه در ادامه مطلب کلیک کنید


چگونه از زندگی لذت ببریم!از همه لحظات روزتان لذت ببرید!

این تك تك روزهای شماست كه زندگیتان را توصیف می كند. در این مقاله، می خواهیم خلاف این باور متداول كه فقط می توانید از زمان استراحتتان لذت ببرید را ثابت كنیم. این مقاله به طور ویژه برای آنها كه مجبورند در طول روزهای هفته به طور تمام وقت كار كنند و همیشه فقط و فقط منتظر رسیدن آخر هفته ها هستند و قادر نیستند از تجارب و امور روزمره خود لذت ببرند، بسیار مفید خواهد بود.

1. تحسین زیبایی: هر روز ما به اشكال و مدل های مختلف با زیبایی روبه رو می شویم. واقعاً جای خجالت است كه خیلی از آدم ها آنقدر به این زیبایی ها عادت می كنند كه دیگر به تحسین آن نمی پردازند. توصیه ما این است كه به آدم ها، گیاهان، اسباب و اثاثیه اطرافتان، ساختمان ها و ... دوباره نگاهی بیندازید و برای تحسین آن لحظه ای زمان بگذارید.

2. ارتباط با طبیعت: طبیعت مسكنی بسیار قوی برای استرس و فشارهای زندگی مدرن است. خوردن ناهار در پارك، سر زدن به گلخانه ها یا تماشای غروب خورشید چند ایده ساده برای لذت بردن از طبیعت است.

3. خنده: ای. ای. كامینگز گفته است، "هدر رفته ترین روز، روزی است كه در آن نخندیده باشید". واقعاً درست است. هیچوقت نباید آنقدر سرتان مشغول باشد كه وقت برای خندیدن نداشته باشید یا آنقدر فرد جدی باشید كه لبخند نزنید. درعوض، دور و بر خود را با آدم های شوخ و بامزه پر كنید تا همیشه خنده بر لبانتان باشد.

4. لذت های كوچك زندگی: یك فنجان قهوه خوب وقتی تازه از خواب بیدار شده اید، بازی كردن و وقت گذراندن با كودك ساله تان، پختن یك غذای خوشمزه در شب، و ... همه اینها شاید خیلی هیجان انگیز به نظر نرسند، اما همه آنها لذت های كوچك زندگی هستند. اگر لحظه ای سرعت خود را پایین بیاوری و برای لذت بردن از این فعالیت های روزمره زمان بگذارید، زندگی بسیار لذت بخش تر خواهد شد.

5. ارتباط با مردم: این روابط ما با دیگران است كه بیشترین خوشحالی و خوشبختی را به ما می دهد. پس شاید بهترین راه برای لذت بردن بیشتر از كارتان گرفتن ارتقاء درجه و ترفیع نباشد، بلكه ایجاد روابط دوستانه با همكارانتان باشد.

6. یادگرفتن: بین یادگیری و خوشبختی رابطه بسیار قوی وجود دارد. با این وجود، دیگر بهانه ای برای تحریك نكردن مغزتان و یاد گرفتن یك چیز جدید در زندگیتان ندارید. می توانید در زمینه كارتان به اطلاعات خود اضافه كنید.

7. فكر كردن دوباره به صبحها و شبهایتان: آیا روزهایتان همیشه در عجله برای بیرون زدن از خانه است؟ آیا شب ها فقط تلویزیون را خاموش می كنید و به رختخواب می روید؟ تنظیم یك برنامه برای روزها و شب ها بسیار فایدهب خش است. مثلاً صبحها تنظیم كنید كه یك ساعت زودتر بیدار شوید و آن زمان را برای كار كردن روی خودتان بگذرانید، مثلاً كتاب خواندن، چیز نوشتن یا ورزش كردن. شب ها هم قبل از رفتن به رختخواب زمانی را به این فكر كنید كه روزتان را چگونه گذراندید.

8. جشن گرفتن موفقیت ها: طی یك روز عادی همه ما مطمئناض موفقیت های كوچكی به دست می آوریم. شاید بالاخره موفق شده باشید با یك مشتری سرسخت برخرود كنید، یك فروش كرده باشید، یا كسی در كارتان تحسینتان كردهب اشد. البته اینها موفقیت هایی نیست كه ارزش ندارد برایش مهمانی بگیرید اما چرا نباید لحظه ای را برای جشن گرفتن این موفقیت های كوچك خود اختصاص دهید؟ این تجربه را با كس دیگری درمیان بگذارید، با یك ناهار خوشمزه به خودتان پاداش بدهید، و ...


[ شنبه 6 خرداد 1391 ] [ 01:25 ب.ظ ] [ عرفان میرزایی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
[cb:blog_page_title]

[cb:blog_title]

[cb:blog_slogan]

[cb:post_title]

[cb:post_body1][cb:post_body2]
[cb:post_continue_link]

[ [cb:post_create_date] ] [ [cb:post_create_time] ] [ [cb:post_author_name] ] [ [cb:post_comment_text]([cb:post_comment_count]) ]